Nauka jazdy na nartach z instruktorem - dlaczego warto?

Nauka jazdy na nartach z instruktorem - dlaczego warto?

Jazda na nartach nie wydaje się niczym skomplikowanym. Na pierwszy rzut oka może wyglądać na prostą i niewymagającą szczególnych umiejętności aktywność. Pozory jednak mylą - niezbędne jest opanowanie prawidłowej techniki manewrowania ciałem oraz nartami.

Gdzie uczyć się jazdy na nartach?

Przy większości stoków narciarskich, takich jak np. SkiArena Szrenica w Szklarskiej Porębie, funkcjonują szkółki narciarskie, w których możemy poprosić o pomoc w nauce jazdy. Jednym z takich ośrodków jest www.skipoint.pl, firma, do której mam spore zaufanie. Instruktor narciarstwa w Szklarskiej Porębie to doświadczony i wykwalifikowany trener, który potrafi wytłumaczyć i zademonstrować prawidłowe techniki jazdy obowiązujące na stoku. Szkoła narciarska w Szklarskiej Porębie daje gwarancję profesjonalizmu oraz szybkich efektów w nauce. Warto wybrać instruktora, do którego poczujemy sympatię. Jeśli dobrze będzie się razem pracowało – większe jest prawdopodobieństwo, że pomimo początkowych trudności i niepowodzeń polubimy ten sport.

Szklarska Poręba to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez osoby, które w korzystnych warunkach chcą pojeździć na nartach. Malowniczy krajobraz i wspaniałe widoki pozwalają na aktywne i przyjemne spędzenie urlopu. Jednym z udogodnień jest nauka jazdy na nartach we wspomnianej powyżej miejscowości. Można tutaj wynająć instruktora, który pomoże nam przejść przez pierwsze trudności. Ferie zimowe w takich miejscach to doskonała rozrywka dla dzieci. Taki wyjazd z całą rodziną na pewno napełni uczestnika pozytywną energią i dobrym humorem.

 

Nauka jazdy na nartach dla najmłodszych

Nawet jeżeli jesteśmy pewni własnych umiejętności, pamiętajmy, że nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, by uczyć tej sztuki dziecko. Szkółka narciarska dla dzieci jest w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem - tylko tam pod czujnym okiem specjalisty mały początkujący narciarz nabierze odpowiednich nawyków i wiedzy niezbędnej do prawidłowej jazdy na nartach. Oczywiście rodzice mają nieraz pewne wątpliwości i boją się powierzyć swoją pociechę opiece nieznanego instruktora. Pamiętajmy jednak, że wybierając odpowiednie miejsce, nie musimy się o nic martwić. A takim właśnie miejscem do nauki jazdy na nartach jest wspomniany wyżej ośrodek SKIPOINT. Szkółka narciarska dla dzieci w Szklarskiej Porębie pozwala szybko osiągnąć zamierzone efekty.

 


 Zalety nauki z instruktorem

Nauka jazdy na nartach z instruktorem ma szereg zalet, których nie ma nauka samodzielna. Oto najważniejsze z nich:

  •  instruktor pokaże nam poprawne techniki jazdy; nie zawsze będą one najprostsze, ale warto zaufać wiedzy i doświadczeniu instruktora i nie poszukiwać alternatywnych, łatwiejszych sposobów,
  • od razu zauważy błędy, które popełniamy, a które mogą nam uniemożliwiać poprawną i bezpieczną jazdę. Instruktor będzie umiał wyeliminować je, zanim zmienią się w trudne do opanowania nawyki,
  •  instruktor nauczy nas, jak powinniśmy zachowywać się na stoku, by nie stwarzać niebezpieczeństwa dla siebie i innych jego użytkowników,
  •  nauka z instruktorem narciarskim ma tę zaletę, że uwaga trenera jest skupiona wyłącznie na nas. Nie osiągniemy tego np. na obozie, na którym instruktor ma pod opieką większą grupę początkujących. To o tyle istotne, że w grupie łatwiej jest przeoczyć pozornie niewielkie błędy jednego z kursantów,
  • ćwicząc indywidualnie z trenerem, zyskujemy poczucie bezpieczeństwa, które w miarę postępów w nauce zmieni się w pewność siebie i swoich umiejętności.
     O czym należy pamiętać?

Po pierwsze, nauka jazdy na nartach będzie od nas wymagała cierpliwości. Myli się ten, kto uważa, że po 3 czy 4 godzinach nauki będzie bezbłędnie szusować po stoku. Im dłużej będziemy jeździli, tym więcej wątpliwości i pytań się pojawi. Warto omawiać je z trenerem na bieżąco.

Dbajmy o naszą kondycję pomiędzy treningami. Warto uprawiać jogging lub zapisać się na pływalnię. To wzmocni nasze mięśnie i podniesie wydolność oddechową.

 

Nauka jazdy na nartach pod okiem dobrego instruktora w szkole narciarskiej pozwoli nam na opanowanie podstawowych technik. Miejsca takie jak np. Szkoła Narciarska w Szklarskiej Porębie dla dzieci i dorosłych pozwalają nie tylko uczyć się jazdy na nartach od podstaw, ale również pogłębiać umiejętności, które już się posiada, a także opanować nowe techniki jazdy.