Nowoczesna sztuka w domowym zaciszu

Dekoracja wnętrz, wbrew pozorom, nie przebiega tak prosto, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Dobierając obrazy do salonu i sypialni, należy kierować się nie tylko obecnie panującą modą (np. styl boho czy minimalistyczny), własnym gustem, lecz także dopasowaniem jego treści i kolorystyki.

Nowoczesne obrazy świetnie będą komponowały się ze skromnie urządzonym wnętrzem - wprowadzą do niego więcej dynamiki i dodadzą mu charakteru. Wybierać możemy między, popularnymi ostatnio, motywami roślinnymi, zwierzęcymi, ale warto też rozważyć powieszenie reprodukcji dzieła sztuki czy plakatu filmowego, których (często bogaty) przekaz skontrapunktuje prostotę pomieszczenia.

 

Bogate wzornictwo nowoczesnych obrazów

Obrazy z różnymi motywami ożywią klimat pomieszczenia i sprawią, że chętniej będziemy w nim przebywać. Należy jednak zachować rozwagę w ich dobieraniu. Jeśli np. w pomieszczeniu znajduje się dużo roślin, unikajmy wieszania prac przedstawiających lasy, kwiaty lub zrobione z liści ornamenty. Odpowiednie dopasowanie motywu obrazu do wnętrza sprawi, że nabierze ono charakteru i niepowtarzalnego wyglądu. Dlatego wybierajmy takie obrazy, które stworzą z naszego wnętrza najpiękniejszą wizytówkę.

 

Gdzie kupić nowoczesne obrazy i do jakich wnętrz najbardziej pasują?

Nowoczesne obrazy nie są jednak dedykowane jedynie wnętrzom o prostym charakterze. Odpowiednio oprawione i umiejscowione, będą wyglądały dobrze również w klasycznie urządzonym pokoju. Szczególnie dobre wrażenie zrobimy, jeśli obrazy do salonu i sypialni będą tworzyły spójną całość, np. trzy umieszczone w sąsiedztwie dzieła tego samego autora stworzą artystyczny tryptyk. Dostepność nowoczesnych obrazów zachwyca. Obrazy do salonu i sypialni oferują zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe. Godną uwagi i bogatą ofertę obrazów w róznych motywach proponuje firma Galeria Druku.

 

Jak wybrać obraz do sypialni i salonu?

Warto wybierać takie obrazy do salonu i sypialni, których motywy przewodnie są nam bliskie. Jeśli jesteśmy entuzjastami sztuki, replika któregoś z nowoczesnych obrazów (np. dzieła kubistycznego lub futurystycznego) będzie strzałem w dziesiątkę. Jeżeli jednak preferujemy prostsze formy, warto rozejrzeć się za prostą grafiką wykonaną przez dobrego rysownika. Salon i sypialnia należą do najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Obrazy do sypialni będą się nieco różnić od tych przeznaczonych do pokoju dziennego. Będą w nich dominować barwy spokojne, stonowane. W salonie ciekawą opcją mogą się okazać kolory zaostrzone, intesywne, które doskonale wkomponują się w całe wnętrze i podkreślą jego charakter.

Włączając obrazy ścienne w aranżację pomieszczenia, pamiętać musimy, że to nie dzieło jest najważniejsze. Rzeczą pierwszorzędną jest efekt, jaki stworzy całość. No i oczywiście nasza satysfakcja.