Nowoczesne akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

Nowoczesne akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej kuchni

Nie tylko wyglądają nowocześnie i elegancko, ale także ułatwiają codzienne przygotowywanie posiłków. Współczesne akcesoria kuchenne tworzone są po to, aby zminimalizować czas, jaki trzeba poświęcić na przyrządzenie jedzenia. Sprawdź, czego potrzeba Twojej kuchni, aby stała się nowoczesna!

Praski i krajalnice

Z ich pomocą szybko i w łatwy sposób pokroisz wszystkie warzywa, które do tej pory zabierały najwięcej czasu. Ziemniaki, pomidory, jajka, sery i inne składniki na sałatki czy dania obiadowe nie będą wymagały już stania przy blacie i czasochłonnego krojenia. Praska to gadżet, w którym przygotujesz puree na obiad, ale można zastosować ją także do innych warzyw. Z kolei dzięki krajalnicy dwoma ruchami potniesz w kostkę wszystkie składniki np. na sałatkę jarzynową.

Jajowar

Uwielbiasz jajka na twardo, ale nigdy nie wiesz, jak długo je gotować? Jajowar to urządzenie idealne dla wszystkich wielbicieli jajek – po prostu wystarczy włożyć jedno do środka wraz z odpowiednią ilością wody i po chwili cieszyć się doskonale ugotowanym jajkiem. Produkty te są naprawdę niewielkie (w środku mieści się zazwyczaj jedno jajo), dlatego można przechowywać je w szafce, w której nie zajmą zbyt wiele miejsca.

Gadżety smart

Zazwyczaj prezentują się elegancko, a do tego są niezwykle funkcjonalne. Można wykorzystywać je w kuchni na wiele różnych sposobów. Gadżety smart stają się w kuchni coraz popularniejsze – zaliczyć można do nich krajalnice do jajek, multifunkcyjne nożyczki i otwieracze oraz wyciskacze do cytrusów z pojemnikiem – wszystkie dostępne są na stronie sklepu z wyposażeniem dla domu https://zasmakujradosci.pl. Wśród znajdują się nie tylko sztućce czy pokrywki, ale także noże i silikonowe zaparzacze do herbaty.

Separatory do jajek

Przepis każe oddzielić żółtko od białka, a Ty nie wiesz, jak to poprawnie zrobić? Rozwiązaniem są separatory do jajek, które wystarczy nałożyć na kubek i wbić jajo. Żółtko pozostanie w separatorze, a białko spłynie do kubeczka, dzięki czemu pieczenie ciast stanie się jeszcze szybsze i łatwiejsze.

Nowoczesne urządzenia kuchenne

Lista niezbędnych gadżetów z pewnością musi zostać poszerzona o nowoczesne urządzenia. Co można do nich zaliczyć? Na pewno gorfownicę, z której pomocą przyrządzi się przepyszne smakołyki w kilka minut. Warto pomyśleć również o zakupie grilla elektrycznego – zwłaszcza gdy przepada się za pysznościami z rusztu, a nie zawsze jest okazja na urządzenie tego tradycyjnego. Nowoczesnym urządzeniem jest także wok indukcyjny, zastępujący klasyczną patelnię, dzięki któremu azjatyckie dania przygotuje się ekspresowo.