Nowoczesny zabieg wyszczuplający - kriolipoliza

Gdy dojdziemy do przekonania, że żadna dieta, żadne, nawet najbardziej intensywne ćwiczenia nie pomogą w osiągnięciu upragnionej wagi, a wręcz przeciwnie - pogorszą i tak już kiepskie samopoczucie, może warto będzie rozważyć zabieg wyszczuplający pod nazwą kriolipoliza.

Czym jest kriolipoliza?

To nowoczesny sposób, dość specyficzny w przebiegu, na pozbycie się tkanki tłuszczowej z najbardziej strategicznych części naszego ciała. Polega on na znacznym zredukowaniu tkanki tłuszczowej w wyniku jej zmrożenia. Na skutek gwałtownego schłodzenia wybranych miejsc w ciele następuje rozpad komórek tłuszczowych, a następnie ich naturalne wydalenie z organizmu. Zabieg, przeprowadzany w odpowiednio wyposażonych gabinetach, jest bezpieczny, ponieważ jest nieinwazyjny. Dzięki nieustannej kontroli temperatury można uzyskać stratę nawet do czterdziestu pięciu procent tkanki tłuszczowej, bez zbędnego wysiłku. Najbardziej odpowiednimi obszarami kwalifikującymi się do zabiegu kriolipolizy są pośladki, uda, łydki i brzuch.

                                                                

Sposób na odchudzanie - terapia zimnem

Metoda na odchudzanie zimnem powstała na początku dwudziestego pierwszego wieku w Stanach Zjednoczonych, w roku 2009 została zaakceptowana przez państwa Unii Europejskiej, a rok później przez USA. Kriolipolizę wykonuje się przy pomocy specjalnego aparatu, posiadającego odpowiednio skonstruowaną głowicę, służącą do generowania zimna, niezbędnego do przeprowadzenia zabiegu. Czas kriolipozy jest uzależniony od wielkości powierzchni na ciele pacjenta poddawanej zabiegowi. Każdy pojedynczy zabieg może trwać godzinę lub mniej, a jeden zabieg dotyczy tylko jednej, wybranej partii ciała; w tej samej części można go ponowić dopiero po kilku tygodniach wypoczynku.

 

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Terapia polega na przyłożeniu głowicy aparatu do wybranej powierzchni ciała pacjenta i zassania tej części do komory posiadającej specjalne płytki chłodzące, z których zimno przenika przez skórę do tkanki tłuszczowej. Następuje pobieranie ciepła z tłuszczu, w wyniku czego komórki tłuszczowe obumierają i ulegają odprowadzeniu przez naczynia limfatyczne, a następnie wydalone z organizmu.
Sam zabieg jest bezbolesny, towarzyszy mu uczucie zimna w miejscach dotykanych przez głowicę, a skutki uboczne nie powodują szczególnego dyskomfortu. Mogą się objawić jako zaczerwienienie skóry, drobne siniaki lub lekka opuchlizna, która szybko się cofa.

Zabiegi krilipolizy wykonywane są w gabinetach medycyny estetycznej, lecz zanim się tam udamy, powinniśmy zasięgnąć opinii lekarza, ponieważ jak każdy zabieg, tak i ten obciążony jest ryzykiem, więc warto się dowiedzieć, czy nasz stan zdrowia pozwala na bezpieczne zastosowanie kriolipolizy.