Obrazy kwiaty jako oryginalny element dekoracyjny wnętrz

Życie w mieście radykalnie zmienia styl bycia i przyzwyczajenia. Odsuwa od przyrody. Ludzie stają się konformistami i ogromnymi sybarytami. W pogoni zmieniających się dat rozpaczliwie poszukujemy wytchnienia, którego często nie zaznajemy nawet w domu.

Aby przydać domowemu zaciszu cech spokojnego azylu, w którym po wyczerpującym dniu można się odprężyć, warto "wpuścić" do niego trochę natury. Jak? Np. zawieszając na ścianach obrazy z kwiatami. Poniżej przedstawiamy kilka stylów wnętrzarskich, które mogą nam posłużyć za źródło inspiracji przy urządzaniu pokoju. Wybór stylu powinien być uzależniony od kolorytu i estetyki wnętrza podlegającego aranżacji. Znajomość poszczególnych stylów pozwoli łatwiej dopasować obraz z kwiatami do pomieszczenia.

 

Styl szwedzki

Dość surowy, a zarazem lekki. Minimalistyczny i zorientowany proekologicznie. Fotoobrazy często giną w tle przez swoją mglistą kolorystykę i raczej oddziałują na podświadomość niż wprost. Wyśmienicie we wnętrzach szwedzkich, jako ambasadorowie natury, sprawdzają się obrazy z motywem kwiatów.

 

Styl fiński

Choć należy do upodobań estetycznych mieszkańców tej samej strefy geograficznej, różni się od pozostałych. Króluje w nim nieodmiennie biel. Bazuje jednak na przeciwieństwach. Uzupełniają go czernie i grafity. W takim towarzystwie obrazy kwiaty stają się bardziej mroczne jak zakamarki duszy Fina. Obrazy z motywem kwiatów wymagają dużego wyczucia przy równoważeniu kontrastów użytych kolorów.

 

Styl duński

Najbardziej romantyczny ze wszystkich północnych stylów aranżacji. Obrazy kwiaty podkreślają ulotność miejsc. Duńczycy cenią sobie naturalne drewno w naturalnej kolorystyce, z którymi fotoobrazy z motywem kwiatów stanowią jedność, uzupełniając przestrzeń o miły akcent, mogący stanowić remedium na tęsknotę. Przeciwdziałają frustracji wywołanej brakiem naturalnej zieleni.

Szybki, wielkomiejski tryb życia wymusza uzupełnianie niedoborów w sposób nieabsorbujący. Pragniemy kontaktu z przyrodą. Implementujemy ją więc w postaci wizerunków. Wizerunki rzeczy materialnych goszczą coraz częściej w naszych domach. Ich nośnikiem jest sztuka.

 

Obrazy powinny się pojawić zarówno w klasycznych, jak również nowoczesnych wnętrzach. Kwiaty to doskonały motyw, który upiększy swoją strukturą oraz kolorystyką wnętrze każdego pomieszczenia. Obrazów z kwiatami jest na rynku wnętrzarskim nieprzeliczone mnóstwo, w związku z czym dobranie konkretnych motywów kwiatowych do aranżacji całego pomieszczenia nikomu nie powinno nastręczyć kłopotów.