Pielęgnacja i stylizacja włosów z pomadą

Pielęgnacja i stylizacja włosów z pomadą

Pomada to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do włosów. Sprawdza się ona przede wszystkim przy stylizacji, ale swoją rolę odgrywa również przy pielęgnacji. Drodzy panowie, poznajcie pomady do włosów, ich rodzaje i ich właściwości oraz najpopularniejsze marki produkujące te kosmetyki.

Kilka słów o pomadach do włosów

Pomady to sztandarowe kosmetyki pomagające w utrzymaniu nienagannego wyglądu włosów. Spośród żeli, wosków, past, gum, pudrów i lakierów radzą sobie w tej materii najlepiej. Stosuje się je przede wszystkim do dbania o fryzurę, aczkolwiek sprawdzają się też w dbaniu o brodę, jeśli ta jest naprawdę bujna. Za sprawą mieszczących się w ich składzie substancji pochodzenia roślinnego nadają się idealnie zarówno do stylizacji, jak i pielęgnacji włosów. Pomady pozwalają fantastycznie ułożyć fryzurę, aczkolwiek należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Bardziej sprawdzają się przy tak zwanym przylizywaniu włosów albo przy ich stawianiu niż przy rozburzaniu. Pomady do włosów pojawiły się na rynku w dwudziestym stuleciu, a choć początkowo używali ich tylko aktorzy i gwiazdorzy, z czasem stały się one powszechnie dostępne. Obecnie przeżywają swój renesans. Pomady do włosów występują w wariancie połyskowym, który ułatwia stawianie włosów i nadanie im blasku, lub matującym. Wyróżnia się pomady do włosów ciężkie, średnie oraz lekkie.

 

Ciężkie pomady do włosów

Pomady do włosów określane jako ciężkie odznaczają się najsilniejszą mocą. Nadają do włosów dłuższych, grubszych i bardziej kręconych. W ciężkich pomadach do włosów chwyt przeważa nad efektem nabłyszczenia lub matowienia, a to dlatego, że więcej jest w nich wosku niż wody.

 

Średnie pomady do włosów

Pomady do włosów określane jako średnie odznaczają się średnią mocą. Nadają się do włosów o średniej długości i grubości. W średnich pomadach do włosów chwyt oraz efekt nabłyszczenia lub matowienia pozostają mniej więcej proporcjonalne do siebie, dlatego że wody jest w nich tyle samo, co wosku.

 

Lekkie pomady do włosów

Pomady do włosów określane jako lekkie odznaczają się najsłabszą mocą .Nadają się do włosów krótszych, cieńszych i bardziej prostych. W lekkich pomadach do włosów nad chwytem przeważa efekt nabłyszczenia lub matowienia, dlatego że więcej jest w nich wody niż wosku.

Sprawdź pomady do włosów w Beardman.pl.

 

Marki kosmetyków dla mężczyzn

Na rynku kosmetycznym funkcjonuje wiele marek zajmujących się wyrobem kosmetyków dla mężczyzn. Jedną z nich jest marka Pomp&Co., powstała z inicjatywy braci zafascynowanych fryzjerstwem i barberingiem, w ofercie której znajdziesz zarówno pomadę błyszczącą, jak i matującą. Z kolei marka Apothecary 87 słynie z kosmetyków o obłędnie męskich zapachach, wykreowanych przez fryzjera, barbera i barmana w jednej osobie. Jeśli chodzi o pomady tej firmy, pierwsze miejsca zajmuje pomada klonowa oraz waniliowo-mangowa.