Poleasingowy laptop do użytku domowego

Poleasingowe laptopy domowe to komputery o dużo mniejszej wydajności niż te przeznaczone do gier lub profesjonalnego tworzenia grafiki i wideo. Taki laptop idealnie sprawdzi się do prostych zastosowań biznesowych, oglądania filmów lub uruchamiania podstawowych gier.

Dlaczego sprzęt poleasingowy to dobry wybór?

Przede wszystkim przez wzgląd na cenę. Decydując się na zakup laptopa do użytku domowego, automatycznie rezygnujemy z laptopów gamingowych, mieszczących się w najwyższych przedziałach cenowych w tym segmencie. Możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, kupując poleasingowy sprzęt w bardzo atrakcyjnej cenie. Tutaj sprawdzisz rozbudowaną ofertę jednego z liderów handlu poleasingowymi laptopami.

 

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

Matryca jest tym elementem laptopa, z którym najczęściej mamy kontakt. Warto więc zadbać o to, aby spełniała nasze oczekiwania. Do użytku domowego idealny będzie komputer posiadający co najmniej 15-calowy ekran. Jest on na tyle duży, aby komfortowo się z niego korzystało, a jednocześnie nie sprawia większych kłopotów podczas transportu urządzenia. Kolejnym wyborem pozostaje rodzaj matrycy. Matowa czy błyszcząca? W większości przypadków doskonale spisuje się matowa.

O tym, jak będzie działał nasz komputer, świadczą jednak jego podzespoły. Absolutnym minimum w przypadku laptopów do domowego użytku jest dwurdzeniowy procesor i przynajmniej 4 GB pamięci RAM. Im więcej, tym lepiej. Większość laptopów w tym segmencie ma dysk twardy HDD, jednak warto poszukać sprzętu z dyskiem SSD, która znacznie przyśpieszy pracę komputera.

Co w przypadku, gdy na naszym laptopie do użytku domowego chcemy uruchomić podstawowe gry lub programy graficzne? Jest to możliwe! Akurat na tyle pozwala zintegrowana karta graficzna, w którą zostały wyposażone tej klasy komputery. Ostatnim godnym uwagi elementem hardeware'u jest akumulator. Możliwość pracy mobilnej bez konieczności stałego podłączenia do prądu to jedna z głównych zalet laptopów. Nie pozbawiajmy się tego luksusu! Bateria w poleasingowym komputerze powinna wytrzymać przynajmniej godzinę na maksymalnych obrotach.

 

Pamiętaj o dodatkach

A więc tak: mamy już wybrany rodzaj ekranu i wiemy, jaka ilość pamięci RAM będzie nam potrzebna, a także który dysk najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Nie zapominajmy jednak o ważnych dodatkach. Poleasingowy laptop do użytku domowego powinien mieć przynajmniej trzy porty USB, w tym jeden obsługujący najnowszy standard USB 3.0. Obowiązkowe jest również gniazdo VGA bądź jego nowoczesny odpowiednik – port HDMI. Umożliwi nam on podłączenie do laptopa innych urządzeń, np. drugiego monitora, projektora lub telewizora.

 

Potrzebujesz wydajnego sprzętu wysokiej jakości w atrakcyjniej cenie? Laptop poleasingowy będzie w sam raz. Wiedząc co nieco o minimalnych parametrach, jakie powinien posiadać laptop do użytku domowego, jesteśmy w stanie dokonać dobrego wyboru i kupić urządzenie spełniające nasze oczekiwania.