Programy do fakturowania – który wybrać?

Programy do fakturowania – który wybrać?

Rynek oferuje mnóstwo programów, dzięki którym wystawienie faktury może okazać się prostsze. Mnogość tych programów dostępnych w sieci jest bardzo duża, co wpływa na ich jakość.

Poziom niektórych z nich pozostawia wiele do życzenia. Należy zatem sprawdzić kilka najlepszych rozwiązań, aby uniknąć niepotrzebnej straty czasu i nerwów.

Program do faktur, który oferuje dużo użytecznych opcji. Pobiera dane GUS, co jest dużym ułatwieniem przy wystawieniu dużej ilości faktur. Wystarczy wpisać NIP kontrahenta, a program uzupełni jego dane na podstawie tych, zawartych w Urzędzie Statystycznym. Pomocne jest również logowanie się za pomocą konta Google czy Facebook'a. Sporym minusem może być jednak mnogość funkcji i skomplikowany interfejs. Wiele z oferowanych przez system opcji nie będzie używana przez większość firm.

Wiele Systemów do faktur oferuje usługi w trybie darmowym i płatnym. Tutaj pojawia się jeden problem. Każda wysłana i wydrukowana faktura do klienta, nie może zostać zmieniona. Konieczne jest wprowadzenie jej od nowa albo wykupienie dodatkowego oprogramowania, które będzie zawierało taką opcję. Edycja może przydać się szczególnie początkującym. Z jednej strony twórcy oprogramowania kierują swój produkt do nowo powstałych firm, z drugiej jednak utrudniają im życie i zmuszają do zakupu dodatkowych pakietów, aby zyskać pełną funkcjonalność. Plusem jest możliwość logowania się poprzez konto Google oraz fakt pobierania danych z GUS przy wystawianiu faktury.

mega-tech.com.pl oferuje prosty i funkcjonalny interfejs, dzięki któremu wystawienie faktury nie powinno stanowić większego problemu. Programy te przeznaczone są dla różnych użytkowników. Klienci mają możliwość wyboru trzech pakietów: Faktura Small Business, Smal Business HANDEL (do wystawiania faktur z magazynem) oraz PR Small Busines (do wystawiania faktur PR). Warto tam czasem zajrzeć by dowiedzieć się więcej o zasadach prawnych prowadzenia swojego biznesu. Mega-tech, to program innowacyjny, stworzony z myślą o małych i średnich firmach handlowych. Aplikacja, dzięki kartotece towarów pozwala w niezwykle prosty i szybki sposób wystawić różnego rodzaju faktury, a także paragony fiskalne. Strona oferuje na początek okres próbny, w którym przedsiębiorca może prowadzić swoją księgowość przez określony czas. Po upływie tego czasu może sam zdecydować czy to rozwiązanie mu odpowiada i zakupić pełną wersję oprogramowania. System pobiera dane z GUS, umożliwia edycję faktur już wysłanych do klienta oraz wystawienie ich w obcej walucie. Jest to jeden z najlepszych obecnie dostępnych na rynku programów do samodzielnej księgowości.