Sale konferencyjne w Warszawie

Sale konferencyjne w Warszawie

Pierwszym miejscem, które przychodzi na myśl organizatorowi konferencji jest Warszawa. Stolica jest dobrze skomunikowana z resztą kraju i ze światem poprzez międzynarodowe lotnisko.

Tutaj mieszczą się najważniejsze instytucje - przedstawicielstwa innych krajów oraz polskie centrale zagranicznych korporacji, a także znaczące firmy z branży eventowej. Warszawa słynie również ze swoich uczelni, przodujących w krajowych rankingach. W Warszawie konferencje są organizowane przez cały rok, chociaż najmniejsze obłożenie obiektów jest latem. A zatem jakie sale konferencyjne Warszawa może zaoferować? Pod linkiem znajdziesz ponad 400 obiektów konferencyjnych w danym mieście.

 

Wysoki standard obiektów konferencyjnych

Warszawa oferuje wiele hoteli o najwyższych standardach. Są tu obiekty należące do międzynarodowych sieci oraz hotele butikowe, kameralne - ale niemniej luksusowe. Sale konferencyjne największych hoteli są przystosowane do organizacji dużych eventów (np. Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre może ugościć nawet 1 800 uczestników konferencji). Znajdujący się nieopodal Dworca Centralnego InterContinental Warszawa zaprasza na konferencje do 500 osób. Każdy z luksusowych hoteli zapewnia nowoczesne sale konferencyjne oraz komfortowe zakwaterowanie gości.

 

Największe sale konferencyjne w Warszawie

Co zrobić, jeśli chcemy zorganizować w stolicy event na więcej niż 2000 osób? Najlepszym wyborem dla masowej imprezy jest Stadion Narodowy (dostępna ilość miejsc: 58 000). Obiekt oferuje też kilka sal konferencyjnych, które łącznie pomieszczą 1,9 tys. gości. Na duży event wybrać też można jedno z dwóch warszawskich centrów targowych: Centrum MT Polska (na ponad 10 tys. osób), Warszawskie Centrum Expo XXI lub halę widowiskową Torwar (na 5 tys. osób). Doskonałym miejscem na imprezę (najbardziej rozpoznawalnym) jest Pałac Kultury i Nauki z Salą Kongresową na 2880 miejsc. Event urządzić można także w Teatrze Wielkim Operze Narodowej (1,7 tys. miejsc) lub Filharmonii Narodowej (tysiąc miejsc).

Podwarszawskie sale konferencyjne

Jeśli nie chcemy organizować konferencji w centrum miasta to w promieniu 20-40 km od Warszawy również znajdziemy odpowiednie obiekty. Wiele z nich znajduje się w okolicach urokliwego Zalewu Zegrzyńskiego, gdzie często odbywają się konferencje naukowe, medyczne czy firmowe szkolenia.

W przypadku krótkich, jednodniowych eventów, ważna jest odległość od lotniska. W Warszawie jest kilka miejsc tuż obok portu lotniczego, w którym można zorganizować komfortową konferencję.

Dojazd

Do Warszawy dotrzeć jest łatwo między innymi dzięki lotnisku im. Fryderyka Chopina - największemu portowi lotniczemu w kraju. Do stolicy wygodnie dojedziemy także pociągiem (co sprzyja popularności sal konferencyjnych położonych w pobliżu Dworca Centralnego). Z zachodu do Warszawy prowadzi autostrada, z innych kierunków dotrzemy do miasta drogami ekspresowymi.

Niezależnie od tego, jaką opcję spośród sal konferencyjnych w Warszawie wybierzemy, pamiętajmy o dużej popularności stolicy wśród organizatorów eventów. Obiekty należy rezerwować często ze znacznym wyprzedzeniem.