Salon fryzjerski – niezbędne sprzęty i akcesoria

Salon fryzjerski – niezbędne sprzęty i akcesoria

Dobieranie sprzętu do salonu fryzjerskiego nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać – bo i sam zawód fryzjera do najbanalniejszych nie należy. O czym należy pamiętać, będąc właścicielem takiego salonu?

Przygotowania

Jednym z najważniejszych akcesoriów jest peleryna fryzjerska. Owszem, jej zakup nie wymaga wielkiego zastanowienia, ale warto pamiętać, że mając na podorędziu również taką przeznaczoną specjalnie dla dzieci, kolorową, sprawimy najmłodszym naszym klientom radość. Warto też zaopatrzyć się w butelkę z atomizerem, która przyda nam się przy myciu włosów.

 

Cięcie

Nożyczki fryzjerskie to sprawa nie tylko bardzo istotna, ale i kosztowna. Dlatego przy ich wyborze powinniśmy bardzo uważać i korzystać ze sprawdzonych źródeł. Pamiętajmy, że zarówno klasyczne nożyczki fryzjerskie, jak i ząbkowane degażówki, występują w wersji dla prawo- i leworęcznych. Do męskiego strzyżenia niezbędna będzie również maszynka. Jeżeli o nią chodzi, to nakładki różnej długości znajdują się zazwyczaj w zestawie – w razie potrzeby zawsze możemy je dokupić.

 

Sprzęt do salonu fryzjerskiego znajdziesz tutaj.

 

Układanie i kręcenie

W dzisiejszych czasach modne są włosy i proste, i kręcone. Dlatego każdy szanujący się fryzjer powinien mieć w zanadrzu sprzęty do tworzenia obu tych wariantów fryzur. Jeżeli chodzi o kręcenie, bardzo modne dzisiaj stały się termoloki, dzięki którym uzyskać można efekt subtelnych fal, nie niszcząc przy tym włosów. Do łask wraca też karbownica, ale dzieje się to bardzo powoli i na efekt ten decydują się co odważniejsze, młode dziewczyny. Najbezpieczniejszym sposobem na odmianę fryzury jest wyprostowanie włosów, do którego niezbędna nam będzie oczywiście prostownica, najlepiej o ceramicznej powierzchni.

 

Zabiegi chemiczne i utrwalanie

Znane nam z filmów i reklam urządzenia, które wyglądają jak hełm na głowie klientek, to nawilżacze i infrazony lub klimazony. Delikatniejszym i działającym odżywczo na włosy wariantem będzie oczywiście nawilżacz, którego działanie opiera się na wykorzystaniu ozonu i pary wodnej. Jeżeli zamierzamy ograniczać się do farbowania i wykonywania trwałych ondulacji, w zupełności wystarczy nam infrazon lub bardzo dobra suszarka. Do suszarki zaś najlepiej dokupić odpowiednie nakładki dystansujące. Dodatkową funkcją dobrej suszarki powinna być możliwość użycia zimnego strumienia powietrza.

 

Sprzątanie

Po ostrych cięciach czy nawet delikatnym strzyżeniu podłoga w salonie jest pełna włosów – a chcemy oczywiście dbać o estetykę w miejscu pracy. Warto więc zaopatrzyć się w profesjonalny odkurzacz fryzjerski, który ułatwi utrzymanie czystości i skróci czas sprzątania.