Sielski obraz w sypialni - jaką fototapetę wybrać do tego pomieszczenia?

Sielski obraz w sypialni - jaką fototapetę wybrać do tego pomieszczenia?

Sypialnię należy zaaranżować z myślą o relaksie po ciężkim dniu. To pomieszczenie powinno automatycznie wzbudzać chęć odpoczynku. Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie atrakcyjności sypialni jest urozmaicenie jej ścian fototapetą z sielskim obrazem. Jak ją odpowiednio wybrać?

Jaki wzór fototapety wybrać?

Postaw na sielskie wzory. Widok natury przed snem odetnie Cię od myśli o problemach. Zanurzysz się w przyjemnych marzeniach i zapewnisz sobie spokojne sny. Pamiętaj, by w aranżacji sypialni unikać żywych motywów i psychodelicznych wzorów. Będą Cię one pobudzać i wprowadzać Twój mózg w myślenie na zwiększonych obrotach. Wzory tego typu znacznie bardziej wpasują się w wystrój kuchni czy salonu. Tam generowanie energii jest wręcz wskazane. W sypialni sprawdzi się krajobraz lasu, zdjęcia kwiatów czy chmury.

 

Kolory w sypialni - spośród jakich wybierać?

Ta sama zasada, która odnosi się do wzorów, dotyczy także kolorów. Urządź sypialnię tak, by była dla Ciebie relaksującą oazą. Na liście zakazanych kolorów jest żółty, pomarańczowy i wszelkie inne intensywne barwy. Ściany sypialni powinny być raczej stonowane. Kieruj się tym przy wyborze fototapety. Niech wzorem nie będzie wielobarwna abstrakcja. Stawiaj na barwy Ziemi, takie jak ciemna zieleń, odcienie szarości. To właśnie ciemne kolory pomagają w uspokojeniu zmysłów i zaśnięciu. Można jednak zdecydować się na nieco jaśniejsze zestawienie, dodając do pomieszczenia biel, błękit i beż. W ten sposób nadamy wnętrzu optymistyczny nastrój. Fototapeta znajdująca się na jednej ze ścian sypialni może być w takim razie idealnym przełamaniem tonacji pozostałych.

 

Propozycja aranżacji

Przykładowym wyborem wzoru fototapety może być obraz przedstawiający pola lawendy. Idealnie prezentować się on będzie nad łóżkiem. Dla zwolenników jasnych pomieszczeń należy zaproponować aranżację pozostałych ścian w odcieniach jasnej szarości i bieli. Dzięki temu sypialnia będzie pełna optymizmu i świeżości. Można również zdecydować się na ciemniejsze zestawienie i tętniące radością barwy lawendy stonować purpurą i grafitem.

 

Wielkość fototapety - czym się kierować?

Wielkość fototapety należy dostosować do metrażu sypialni. W przypadku małego pomieszczenia duży format jest niewskazany. Warto zdecydować się jedynie na jakiś niewielki element, na przykład nad łóżkiem. Nie powinna być to fototapeta na połowę ściany, ponieważ znacznie zmniejszy to jej optyczny wymiar. Takie rozwiązanie będzie także niewygodne dla oka, które nie będzie mogło ująć w całości danego obrazu. W przypadku dużych pomieszczeń fototapeta jest idealnym urozmaiceniem pustej przestrzeni. Na ścianach, o które nie opierają się meble, pięknie prezentują się zarówno wzory pełnych krajobrazów, jak i całkowite abstrakcje.

Fototapeta to odważny krok w aranżacji wnętrz. W sypialni warto postawić na wzory sielskie, związane z naturą, wyzwalające wyłącznie spokojne i przyjemne myśli. Dobrze dobrana tapeta będzie cieszyć oko przez długie lata.