Smartfon pod choinkę dla każdego – jakie parametry powinien posiadać?

Smartfon pod choinkę dla każdego – jakie parametry powinien posiadać?

Smartfon jest jednym z tych prezentów, które najchętniej zobaczylibyśmy pod choinką. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, gdy szukamy najlepszego smartfona na świąteczny upominek?

Wydajność procesora

W smartfonach montuje się procesory z rozmaitych rodzin. Największą popularność zdobyły układy Qualcomm Snapdragon oraz MediaTek. Niektórzy producenci tworzą też autorskie konstrukcje, np. Exynos (Samsung) czy Kirin (Huawei). W smartfonach najczęściej mamy do czynienia z procesorami ośmiordzeniowymi. Jeśli zależy nam na płynnie wyświetlanych filmach Full HD i graniu w gry o zaawansowanych wymaganiach sprzętowych, najlepiej zwracać uwagę na obecność wspomnianych podzespołów. Ponadto istotna jest też częstotliwość taktowania. Wyższa zazwyczaj oznacza lepszą wydajność sprzętu.

 

Ekran smartfona dopasowany do potrzeb użytkownika

Przekątna ekranu najnowszych smartfonów waha się od 4 do 6 cali. Która wartość okaże się optymalna? Urządzenia z dużą przekątną ekranu nadają się przede wszystkim do oglądania zdjęć i odtwarzania filmów. Takie smartfony poleca się miłośnikom multimediów. Warto przy tym pamiętać, że im większy ekran, tym większa wygoda użytkowania sprzętu, ale mniejszy komfort jego przechowywania. Urządzenia mobilne z przekątną ekranu 5–6 cala z trudem mieszczą się w kieszeni spodni. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, gdy szukasz idealnego smartfona pod choinkę, okaże się sprzęt o przekątnej 4,5 lub 5 cali. Warto dodać do prezentu folię lub szkło pancerne, które ochronią ekran przed uszkodzeniami. Pamiętaj, że w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii kompleksowe usługi świadczy serwis telefonów. Naprawy dokonywane są szybko, za pomocą profesjonalnego sprzętu i przy użyciu części pochodzących z oferty zaufanych dostawców, co gwarantuje sprawne i skuteczne rozwiązanie problemu.

 

Jakość i rozdzielczość aparatu

Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji smartfonów jest aparat cyfrowy. Jego rozdzielczość w najnowszych modelach to nawet 23 mln pikseli. Takie urządzenia poleca się przede wszystkim amatorom fotografii i wszystkim innym osobom, które wolą zastąpić klasyczny aparat niewielkim, mobilnym sprzętem. Dla pozostałych użytkowników rozsądnym minimum będzie rozdzielczość 8 mln pikseli. Obecnie standardem w smartfonach są dwa aparaty – główny umieszczony na tylnej ściance obudowy i drugi na przedniej części urządzenia, używany przede wszystkim do wykonywania popularnych zdjęć typu selfie.

 

Ze smartfonów korzysta obecnie niemal każdy z nas. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez pomocy małych, poręcznych wielozadaniowych urządzeń. Aby wybrać najlepszy smartfon pod choinkę, weź pod uwagę wspomniane powyżej parametry. Wówczas zyskasz pewność, że z okazji świąt wręczysz osobie obdarowywanej praktyczny prezent, który spełni jej oczekiwania.