Świeże powietrze na hali produkcyjnej? To możliwe!

Wentylacja pomieszczeń przemysłowych jest absolutnie niezbędna, o jej instalacji należy pamiętać już na samym początku projektowania budynku. Praca na halach produkcyjnych wymaga regularnej wymiany powietrza. Miejsca te są najbardziej narażone na powstawanie pyłków, kurzu oraz innych substancji.

Wszystkie hale produkcyjne charakteryzują się bardzo specyficznymi warunkami. Z tego też względu potrzebują one zastosowania specyficznych systemów wentylacyjnych. Wentylacja w przemyśle uzależniona jest przede wszystkim od charakteru procesu produkcyjnego, który definiuje krotność wymian powietrza w hali oraz bilans ciepła budynku.

Warto podkreślić, że wentylacja mechaniczna sprawdza się w budynkach o różnym przeznaczeniu. Ze względu na fakt, że pozwala na ciągłą filtrację powietrza z zanieczyszczeń i pyłków, doskonale nadaje się do hal produkcyjnych. Co więcej, stały dopływ świeżego powietrza jest możliwy nawet pomimo zamkniętych okien.Sposób wymiany powietrza

Co ciekawe, wentylacja mechaniczna w przemyśle może różnić się sposobem wymiany powietrza. Dostępne są rozwiązania ogólne, zapewniające równomierną wymianę powietrza w całym pomieszczeniu, jak również miejscowe, czyli te, które przeciwdziałają zanieczyszczeniu powietrza przez różnego rodzaju substancje w miejscu wydzielania tych ostatnich. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym stworzymy odpowiednie warunki do pracy w halach produkcyjnych, w magazynach itp. Wymienniki ciepła, właściwie dobrane filtry powietrza oraz przepustnice zagwarantują idealną wymianę powietrza. Wentylacja mechaniczna wymaga konkretnych rozwiązań, a takie znajdą Państwo na http://barbor.biz/przemysl,32,pl.htmlZależnie od potrzeb i warunków w pomieszczeniach wyróżnia się różne wentylacje mechaniczne:

- zwykłą;
- z chłodzeniem;
- z dowilżaniem;
- z osuszaniem.

Dobrze dobrana wentylacja mechaniczna w przemyśle to niezwykle istotna kwestia, gdyż zanieczyszczenia powietrza mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi. Często są one przyczyną wybuchów i pożarów, ale również dużo szybszego zużywania się maszyn, różnego rodzaju awarii i uszkodzeń. Zastosowanie wentylacji mechanicznej pozwala rozwiązać te problemy, dzięki niej hale produkcyjne są wypełnione znacznie lepszej jakości powietrzem, co wydatnie zwiększa komfort pracowników.