Sylwester w Niemczech – czy warto?

Sylwester w Niemczech – czy warto?

Czy myśleliście już, gdzie spędzić tegorocznego Sylwestra? Jeśli nie macie jeszcze pomysłu, koniecznie weźcie pod uwagę wyjazd do Niemiec.

Dlaczego warto spędzić Sylwestra w Niemczech?

Sylwester w Niemczech to doskonała okazja nie tylko do szampańskiej i hucznej zabawy, ale również do zobaczenia ciekawych miejsc i zabytków. Bardzo spektakularne imprezy sylwestrowe odbywają się np. w Berlinie. Tam to rokrocznie pod gołym niebem dziesiątki tysięcy ludzi świętuje z pompą nadejście Nowego Roku, przy akompaniamencie fajerwerków i znakomitej muzyki. Miejscem imprezowania są okolice Bramy Brandenburskiej, a więc centrum miasta. Nad bezpieczeństwem imprezowiczów będzie czuwało ok. 1,2 tys. strażaków, a także liczne patrole policyjne. Zabawa na pewno okaże się udana – podkład muzyczny zapewnią profesjonalni DJ-e, którzy zaserwują publiczności najpopularniejsze hity.


Sylwestrowa Burleska

Ci, którzy szukają nieszablonowych doświadczeń, mogą być zainteresowani Sylwestrową Burleską, która również będzie miała miejsce w Berlinie. Jeśli wierzyć entuzjastycznym opiniom, jakimi cieszy się ten event, jest to widowisko naprawdę godne zobaczenia i zarejestrowania na telefonie komórkowym. Sylwestrowa Burleska obędzie się niedaleko Savignyplatz.


Polskie klimaty

A może wolałbyś bardziej swojskie klimaty? W takim razie opcją idealną dla ciebie byłyby imprezy organizowane specjalnie dla Polaków, oferujące nie tylko wyśmienitą zabawę, ale i tradycyjne polskie potrawy i przekąski. Na wzmiankę zasługuje również oprawa muzyczna tego typu polonijnych eventów – na żywo grane są najlepsze polskie przeboje. Jednym z miejsc, w których odbywają się takie imprezy, jest klub Galaxy.
 

Przewozy do Niemiec

Jeśli perspektywa spędzenia Sylwestra w Niemczech wydaje ci się kusząca, warto byłoby się wcześniej zastanowić nad środkiem lokomocji, którym udasz się na miejsce. Najlepszą opcją wydaje się skorzystanie z linii autobusowych. Busy do Niemiec są na ogół bardzo dobrze wyposażone i zaopatrzone w rozmaite udogodnienia, które podnoszą komfort podróży. Mieszkańcy województw pomorskiego i zachodniopomorskiego mogą skorzystać z popularnej linii Beata Bus.