Sylwester za granicą? Zimowe wyjazdy do Niemiec

Lubisz spotykać się z bliskimi i przyjaciółmi, ale perspektywa przygotowań związanych z organizacją przyjęcia sylwestrowego zniechęca Cię ? Sprawdź koniecznie nasz pomysł na przyjemne spędzenie czasu w doborowym towarzystwie.

Każde święto, rocznica czy ważne wydarzenie jest doskonałą okazją do świętowania. Czasami jednak warto odpuścić świętowanie w gronie rodziny, znajomych czy przyjaciół, odstawić na bok kilkudniowe przygotowania, gotowanie i sprzątanie domu, a zamiast tego wybrać się z tej okazji na weekendowy wyjazd. W ostatnim czasie popularne są na przykład zimowe i sylwestrowe wyjazdy do Niemiec, które łączą obchodzenie Nowego Roku z walorami turystycznymi i wypoczynkowymi.

 

Niepowtarzalna okazja

Niemcy są atrakcyjnym miejscem do spędzenia Sylwestra (a niekiedy również całego okresu świątecznego) ze względu na swoje bliskie położenie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wtedy Berlin, do którego z Polski organizowany jest regularny przewóz osób busami, kursującymi wtedy z jeszcze większą częstotliwością. Przewoźnicy doskonale zdają sobie sprawę ze wzmożonego ruchu na tej trasie, dlatego udzielają częstych promocji i rabatów na bilety. Przykładowo, rezerwując sobie miejsce w busie miesiąc lub dwa wcześniej, można zapłacić nawet o jedną czwartą mniej niż za standardowy bilet. Warto więc już zawczasu pomyśleć o tym, jak i gdzie spędzi się kolejnego Sylwestra, zwłaszcza że ten w Berlinie na Alexanderplatz uchodzi za jedną z najwspanialszych noworocznych imprez w całej Europie.

 

Dodatkowe atuty

Sylwester w Niemczech ma również walory turystyczne, ponieważ wiąże się z możliwością pozwiedzania niektórych miast. Jest to opcja tym atrakcyjniejsza, że w okresie świątecznym i w czasie długich weekendów wiele instytucji kulturalnych sprzedaje bilety po niższych cenach, a niektóre z nich oferują nawet darmowy wstęp. Bez problemu można zobaczyć wtedy bezpłatnie Muzeum Żydowskie, Muzeum Pergamońskie oraz Reichstag w Berlinie, które to miejsca dla wszystkich Europejczyków przedstawiają ogromną wartość historyczną.

 

Organizacja wyjazdu

Nie powinniśmy mieć jednak na uwadze wyłącznie trasy zwiedzania. W ramach przygotowań do wyjazdu należy zadbać nie tylko o busy do Niemiec, połączenia, daty i godziny odjazdu, ale również o miejsce do spania czy bazę gastronomiczną. W przypadku krótkich wyjazdów doskonale sprawdzą się hostele położone z dala od centrum; stawki za nocleg są tańsze, a warunki wypoczynku nie odbiegają od tych charakteryzujących ośrodki leżące w samym sercu miast, dokąd można przecież dojechać komunikacją miejską. Hostele oferują ponadto dostęp do kuchni, gdzie można sobie przygotować posiłek, dzięki czemu uniezależnimy się od jedzenia na mieście i nie będziemy musieli wydawać fortuny na posiłki w restauracjach.

 

Jeśli chcesz przekonać się, jak najtaniej dojechać do Niemiec na Sylwestra, zajrzyj na stronę Beata Bus i już teraz zarezerwuj sobie miejsce.