Systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne w domu, przemyśle i biznesie

Wentylacja i klimatyzacja mają ogromne znaczenie w pomieszczeniach zamkniętych.

Systemy wentylacyjne służą do wymiany powietrza na przykład w halach produkcyjnych oraz w magazynach, gdzie taka wentylacja jest niezbędna. Natomiast klimatyzacja jest wykorzystywana przede wszystkim w biurach i w domach do wymiany powietrza.

Systemy wentylacyjne oraz systemy klimatyzacyjne wykorzystuje się najczęściej przez cały rok, muszą być więc tak skonstruowane, by były wydajne i bezawaryjne. Klimatyzacja powinna zapewnić w upalne dni odpowiednio chłodne powietrze, natomiast w zimne - ogrzewanie zastępcze pomieszczenia lub po prostu jego dogrzanie. Ważne, aby dopasować urządzenie do kubatury pomieszczenia.

Warto zastanowić się nad kupnem urządzenia od producenta Barbor. Atrakcyjna oferta obejmuje solidne, sprawdzone i wydajne systemy, które stosowane są:

 

W przemyśle

W dużych halach produkcyjnych wykorzystuje się wentylację mechaniczną, która musi być bardzo sprawna ze względu na komfort pracy. Producent Barbor zapewnia innowacyjne rozwiązania w postaci efektywnej przepustnicy, która pozwala regulować ciąg w przewodach wentylacyjnych. Innym rozwiązaniem są  tak zwane przepustnice z by-passem. Omijają one wymiennik i w upalne dni pozwalają cieszyć się chłodniejszym powietrzem, jakie jest dostarczane do miejsca pracy.  

 

W domu

Producent Barbor proponuje nowoczesne systemy klimatyzacyjne i systemy wentylacyjne również dla domów. W takich systemach wentylacja grawitacyjna (klasyczna) połączona jest z mechaniczną i pozwala odzyskiwać utracone ciepło. Wymiana powietrza następuje bez otwierania okien i utraty ciepła dzięki specjalnym wymiennikom ciepła dostosowanym do kubatury pomieszczenia. Filtry powietrza zapewniają jego czystość i świeżość.

 

W biznesie

Bardzo ważny jest odzysk ciepła, który zmniejsza koszty zastosowania wentylacji w danym pomieszczeniu. Aby odzysk był skuteczny, należy zastosować odpowiedni wymiennik ciepła lub centralę wentylacyjną AMBER 1. Niezmiernie ważnym elementem są filtry powietrza. Wszystko to ma zastosowanie np. w gastronomii - w kuchni, w restauracji.