Tampon czy podpaska - co lepsze?

Najlepiej byłoby w ogóle wykreślić z kalendarza TE dni. Zdecydowana większość kobiet podczas menstruacji odczuwa wyraźny dyskomfort utrudniający normalne funkcjonowanie.

Często również, w trakcie miesiączki, zadajemy sobie pytanie: "widać coś czy nie?". Na szczęście, ryzyko nieprzyjemnej wpadki możemy zminimalizować.

Jakie zabezpieczenie wybrać?

 

Okres - zostaję w domu!

Dla tych kobiet, które mogą zostać w domu podczas okresu, najlepszym rozwiązaniem będą podpaski. Wygodne, higieniczne, łatwe przy wymianie i mniej inwazyjne niż tampony, są wystarczającym zabezpieczeniem podczas domowych obowiązków. Warto jednak zwracać uwagę na to, jaki produkt wybieramy - powinien być przede wszystkim dostosowany do obfitości miesiączki. Ale wybór jest spory - nie brakuje różnych rozmiarów, grubości, wzorów, a nawet zapachów.

 

Trening musi być!

Dla niektórych nawet okres nie jest wystarczającym powodem, by odmówić sobie aktywności fizycznej. Świetnie - jeśli tylko zdrowie i samopoczucie nam dopisują, nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania sportu podczas menstruacji. Należy jedynie pamiętać, aby odpowiednio się zabezpieczyć. Ciało w ciągłym ruchu reaguje zupełnie inaczej niż w stanie spoczynku czy umiarkowanego wysiłku. Podczas treningów trzeba mieć pewność, że nie wydarzy się żaden przykry wypadek - o ile w domu można szybko zareagować, o tyle siłownia nie jest dobrym miejscem na tego typu niekomfortowe sytuacje. Najlepszym sposobem, by zachować na siłowni pożądaną świeżość będzie tampon, np. klasyczny o.b.® (chyba każdy pamięta hasło reklamowe "Ok? OB!). Odpowiednio dopasowany do kształtu ciała i obfitości miesiączki, daje niemal 100% pewność i ochronę.

 

Spokojna, czysta noc

Nocą tracimy kontrolę nad swoim ciałem. Marzymy wyłącznie o wygodzie, miękkiej pościeli, ciszy i spokoju. Niestety tą wyjątkową chwilę może nam skutecznie przerwać okres. Obecnie na rynku można znaleźć podpaski, które idealnie sprawdzą się w nocy. Są większe niż standardowe, a ich chłonność można dopasować do obfitości miesiączki. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy podczas okresu nie odczuwają nocą większego dyskomfortu. Z kolei dla tych, którym spędza on sen z powiek, idealnym rozwiązaniem będą tampony na noc. Można używać tradycyjnych, ale nie brakuje także dedykowanych specjalnie nocnej porze, jak np tampony marki o.b.® - https://www.myob.pl/procomfort-night-super-comfort. Podczas obfitej miesiączki także w nocy należy pamiętać o zmianie zabezpieczenia.

 

Każda kobieta powinna pamiętać o właściwej higienie podczas okresu. Zarówno podpaska, jak i tampon, mogą być wystarczającym zabezpieczeniem, jeśli tylko odpowiednio ich używamy.