Treningi personalne - czy warto z nich korzystać?

Treningi personalne - czy warto z nich korzystać?

We współczesnym świecie naszym celem staje się piękna sylwetka - zdrowa, wysportowana i pełna wdzięku. Kiedyś nie przywiązywano aż tak dużej uwagi do tego, co znajduje się na talerzu, a i treningi personalne nie były tak rozpowszechnione jak dziś.

Jeśli już trenować, to co?

Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia - liczy się to, że nasze ciało jest aktywne, produkuje endorfiny i uwrażliwia się na insulinę (co zapobiega rozwojowi chorób metabolicznych). Regularne ćwiczenia dają same korzyści - nasza sylwetka się kształtuje, nasz humor (dzięki endorfinom) jest zdecydowanie lepszy, a zdrowie poprawia się. Dziś każda dyscyplina sportu jest popularna. Ale jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z ćwiczeniami, to warto rozejrzeć się za profesjonalnym studiem treningu i rozpocząć treningi personalne. Dlaczego? Tylko pod okiem wykwalifikowanego trenera osobistego nauczymy się poprawnego wykonywania ćwiczeń. Treningi personalne zaleca się zwłaszcza osobom, które mają nadwagę, jako że ich zbyt rozbudowana tkanka tłuszczowa może ograniczać pewne ruchy.

Jak powinien wyglądać trening personalny?

Najważniejsze jest pierwsze spotkanie, na którym trener personalny zbierze informacje dotyczące naszego stanu zdrowia - czy chorujemy na coś przewlekle, czy przyjmujemy leki, czy mamy kontuzje, czy mieliliśmy kiedyś styczność ze sportem, jak wygląda nasz tryb życia, nasza dieta, jakie są nasze cele? Wszystkie te rzeczy są dla trenera niezbędne do ustalenia indywidualnego planu treningowego. Często, po rozmowie, trener prosi o wykonanie kilku prostych ćwiczeń, aby zobaczyć, jakie możliwości ma nasze ciało i na czym musimy się skoncentrować, aby treningi personalne były najefektywniejsze. Kolejne spotkanie odbywa się już w studio treningu - trener zapoznaje Cię z planem, jaki przygotował specjalnie dla Ciebie. Jeśli dostajesz propozycję ułożenia planu żywieniowego, to dopilnuj, by trener szkolił się w tym temacie.

 

Czy to się opłaca?

Bardzo często mówi się, że bardziej się opłaca nabyć karnet do studia fitness, niż chodzić na treningi personalne. Ceny za karnet może i są znacznie niższe, ale studio fitness oferuje znacznie mniej niż treningi z wykwalifikowanym trenerem osobistym, który podczas ćwiczeń swój czas spędzony na sali poświęca tylko i wyłącznie Tobie, a nie grupie kilku osób. To, co robisz na zajęciach, to jest Twój indywidualny zestaw ćwiczeń, dopasowany do celów, które sobie postawiłeś. Poza tym trener personalny zazwyczaj jest również dla Ciebie dostępny po treningu - zawsze możesz do niego napisać lub zadzwonić, jeśli nagle dopadł Cię kryzys.

 

Co oferuje studio treningu?

Przede wszystkim spokojne oraz dobrze wyposażone miejsce do ćwiczeń. W takim studio powinny się znajdować osobne szatnie dla kobiet i mężczyzn, bezpieczne szafki oraz prysznic. Profesjonalne studio zapewnia możliwość odbycia treningu w dowolnej, wybranej przez Ciebie chwili.

Korzyści płynące z treningów personalnych przeważają nad tymi, które zapewnia klub fitness. Więc nie powinniśmy mieć wątpliwości co do wyboru. Wydane pieniądze zwrócą się w satysfakcji oraz w osiągniętym celu.