Ubezpieczenie auta w 3 prostych krokach

Ubezpieczenie auta w 3 prostych krokach

"Samochód to skarbonka do, której ciągle trzeba dokładać" - to wyrażenie bardzo często pada z ust kierowców. Nie da się temu zaprzeczyć. Posiadanie samochodu oznacza ciągłe wydawanie pieniędzy i jeżeli auto nie służy nam jako narzędzie pracy, nie mamy co liczyć na pokrycie kosztów eksploat

Stąd też posiadacze pojazdów szukają sposobów, by zredukować koszty do możliwie najniższego poziomu. Oczywiście są sfery, gdzie oszczędność nie popłaca - do takich należą między innymi naprawy samochodu. W tym przypadku tanio nie zawsze oznacza dobrze, ponieważ często tanie zamienniki nie są tak wytrzymałe jak oryginalne części. Ciągłe odkładanie napraw to też nie jest najlepsza metoda na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ jeśli coś się psuje, to lepiej naprawić to od razu, zamiast czekać, aż usterka się powiększy i przy okazji uszkodzi dodatkowe elementy. Wtedy może się okazać, że koszty takiej naprawy urosły kilkukrotnie. Są także sfery, gdzie śmiało można szukać oszczędności bez utraty jakości. To np. programy lojalnościowe na stacjach benzynowych, gdzie w zamian za uzbierane punkty otrzymujemy rabaty na paliwo. Obszarem, gdzie śmiało możemy szukać oszczędności, są także ubezpieczenia OC.

 

Jak zaoszczędzić na OC?
Jak wiadomo, posiadanie ubezpieczenia jest obligatoryjne. To znaczy, że każdy pojazd musi posiadać ważną polisę. Brak ważnej polisy skutkuje karami do 4000 zł w przypadku samochodów osobowych, a do 6000 zł za samochody ciężarowe. Jeszcze większe problemy spotykają kierowcę, który, jadąc bez ważnego OC, spowodował kolizję, ponieważ w takim przypadku koszty naprawy uszkodzonego pojazdu oraz ewentualne odszkodowania musi pokryć z własnej kieszeni.

Są jednak sposoby, żeby zapłacić mniej za ubezpieczenie. Wystarczy poszukać najtańszej oferty. Jest na to kilka sposobów, ale ten najszybszy i najwygodniejszy mamy dostępny w Internecie. Wystarczy skorzystać z kalkulatora OC AC, aby znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie samochodu. Biorąc pod uwagę fakt, że zakres ochrony, jaki gwarantuje polisa OC, jest taki sam niezależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego, głównym kryterium podczas wyboru powinna być cena.

 

Jak działa kalkulator - w trzech prostych krokach

Krok 1: Wypełnienie formularza

Od tego zawsze zaczynamy wyszukiwanie cen. Żeby kalkulator mógł obliczyć dla nas ceny OC, musimy najpierw odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących samochodu, naszego stażu jako kierowcy oraz dotychczasowej historii ubezpieczeniowej. Wypełnienie takiego formularza nie jest bardzo czasochłonne, wystarczy poświęcić na nie około 5 minut i już możemy przejść do kolejnego kroku.

 

Krok 2: Analiza cen

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych danych kalkulator OC AC potrzebuje kilku sekund na obliczenie cen u kilkudziesięciu ubezpieczycieli. Po tym czasie na naszym ekranie pojawi się zestawienie cen proponowanych przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Następnie sami możemy wybrać, która cena najbardziej nas satysfakcjonuje, a następnie możemy przejść do ostatniego kroku.

 

Krok 3: Kupno OC online

W dzisiejszym czasach zakupy online to żadna ekstrawagancja, a raczej codzienność. Dlatego firmy ubezpieczeniowe także dają możliwość zawarcia umowy drogą internetową. Jak to wygląda? Po wybraniu najkorzystniejszej dla nas oferty zostajemy przekierowani na stronę ubezpieczyciela i tam dopełniamy formalności wraz z zapłatą za OC. W zamian na e-maila otrzymamy potwierdzenie transakcji zakupu, które wkładamy do dowodu rejestracyjnego.

 

W ten sposób w niespełna 20 minut możemy porównać i wykupić ubezpieczenie swojego samochodu. Dzięki temu oszczamy nie tylko pieniące, ale i czas, który możemy wykorzystać na inne sprawy.