Używane łóżko rehabilitacyjne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Używane łóżko rehabilitacyjne - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zakup łóżka rehabilitacyjnego to ogromny wydatek. Mimo dofinansowań często wiele osób decyduje się na używany sprzęt. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Nie kieruj się wyłącznie ceną

Przy wyborze łóżka rehabilitacyjnego nie należy kierować się jedynie ceną produktu. Podstawowym czynnikiem wpływającym na decyzję powinno być dobro chorego. Niska cena może iść w parze z niską jakością. Nie opłaca się zatem przesadne oszczędzanie. Jeżeli cena będzie przerażająco niska w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami, warto przyjrzeć się szczegółom sprzętu. Prawdopodobnie jego części będą wymagały wymiany, co może znacznie zwiększyć realny koszt.

 

Kupuj używany sprzęt znanych marek

Warto rozejrzeć się za łóżkami znanych marek. Renomowane firmy to gwarancja większej dostępności serwisów i części wymiennych. Wybierając łóżko z rynku wtórnego, musimy liczyć się z potrzebą odświeżenia niektórych elementów. Jeżeli decydujesz się na łóżko z napędem elektrycznym, najbardziej newralgiczną i zużywającą się częścią będzie akumulator. Warto zatem wybrać firmę, której dostępność w kraju jest bardzo duża.

 

Wypytaj sprzedawcę o szczegóły

Aby uniknąć niespodzianek po zakupie łóżka, należy wypytać sprzedawcę o wszelkie szczegóły dotyczące danego modelu. Jeśli sprzedawca będzie udzielał wymijających odpowiedzi, należy zainteresować się, czy aby na pewno sprzęt jest w należytym stanie technicznym. Nie polegaj wyłącznie na słowach. Poproś o dużą ilość zdjęć. Warto zachować ostrożność, by nie dać się naciągnąć. Jeżeli nie wiesz, o co pytać, zajrzyj na fora internetowe i tam się dowiedz, na co warto zwrócić uwagę. Osoby zajmujące się chorymi najlepiej będą wiedziały, jaki mankament może zawierać interesujący Cię model.

 

Czy na używany sprzęt należy się gwarancja?

Są sklepy, które sprzedają nie tylko nowe, ale także używane łóżka rehabilitacyjne - na przykład Gamareha. Mając do czynienia z tego rodzaju sprzedawcą, możemy liczyć na gwarancję lub rękojmię. Warto o nią zapytać i dowiedzieć się, na jaki okres czasu gwarancja przysługuje. Korzystając z takich sprawdzonych stron, można uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z niedoprecyzowaniem opisu sprzętu i jego wcześniejszą eksploatacją.

Bez względu na to, gdzie kupujemy łóżko rehabilitacyjne, trzeba upewnić się co do jego jakości. Warto pytać o szczegóły, aby być jak najbardziej zadowolonym z zakupu. Specjalistyczne wyposażenie to podstawa rehabilitacji, dlatego oprócz ceny wyznacznikiem powinny być także parametry łóżka.