Waporyzator: jak go używać?

Waporyzator: jak go używać?

Waporyzatory dopiero weszły na rynek, w związku z czym część użytkowników może mieć problemy z obsługą tych urządzeń. Jakie błędy najczęściej popełniają nowicjusze?

Waporyzacja jest znacznie zdrowsza od palenia, ale pod warunkiem, że używamy vaporizera w odpowiedni sposób. Równie ważne jest samo urządzenie: jego budowa, materiał, z którego zostało wykonane, a także rozmieszczenie poszczególnych części. Jakich błędów powinni się wystrzegać początkujący użytkownicy?

 

Przygotuj należycie susz

Początkujący użytkownicy waporyzatorów nierzadko mają trudności z prawidłowym przygotowaniem ziół do waporyzacji, która różni się pod wieloma względami od tradycyjnego palenia i w związku z tym wymaga innego podejścia. Jak zapewne wiesz, waporyzacja pozwala w pełni wykorzystać potencjał ziół, żadne cenne substancje nie ulegają spaleniu. Aby jednak osiągnąć optymalne efekty, należy najpierw zmielić susz – powinien przypominać nieledwie pył. Dzięki temu aktywne substancje zawarte w ziołach dostaną się bez przeszkód do układu oddechowego. Do mielenia ziół używaj specjalnych młynków, produkowanych na przykład przez firmę Storz & Bickel.

 

Bierz długie, powolne wdechy

Kluczową kwestią jest również odpowiednie wdychanie pary powstającej w procesie waporyzacji. Vaporizery to nie papierosy, a para to nie dym. Parę należy wdychać bardzo powoli. Dlaczego? Ponieważ szybko następujące po sobie wdechy mogą spowodować gwałtowne ochłodzenie znajdującej się w urządzeniu komory grzewczej, co wpłynie ujemnie na całą waporyzację. Cenne substancje zawarte w suszu mogą nie zostać w pełni wykorzystane. Dlatego zaleca się brać długie, powolne wdechy, napełniając ¾ pojemności płuc parą. Na koniec zaczerpnij jeszcze samego powietrza, odczekaj chwilę i dopiero wypuścić parę.

 

Korzystaj z dobrej jakości vaporizera

Na rynku jest całe mnóstwo rozmaitych waporyzatorów. Warto nauczyć się oddzielać ziarna od plew i dokonywać właściwych wyborów zakupowych. Godne polecenia są waporyzatory takich firm jak Xvape, Crafty, Mighty, Flowermate czy Pax 3. Kupując modele od tych producentów, masz gwarancję wysokiej jakości.

 

Podsumowując: aby uzyskać optymalne korzyści z waporyzacji, należy wystrzegać się najczęściej popełnianych błędów i korzystać z dobrej jakości urządzeń. Markowe vaporizery znajdziesz na stronie https://vapuj.pl/.