Wirtualna wycieczka po wnętrzach bez wychodzenia z domu - czy warto?

Wirtualna wycieczka po wnętrzach bez wychodzenia z domu - czy warto?

Dla wielu ludzi wirtualne wycieczki są jedynym sposobem zwiedzenia różnych zakątków świata. Interaktywny świat internetu otwiera przed nami możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce w zawrotnym tempie. Aplikacja pozwala obejrzeć jeszcze więcej: domy, sklepy oraz inne budynki. Ale jak?

Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce Google odpowiednią frazę i nacisnąć Enter, aby przenieść się bez wychodzenia z domu np. na ulicę Rzymu. Możliwości jest jeszcze więcej. Internauta może też „przeniknąć przez ściany” i zajrzeć do środka mieszkania lub innej nieruchomości. Ta innowacyjna technologia ma wiele pozytywnych aspektów. Świetnie nadaje się do promocji sklepów, restauracji, hoteli oraz innych firm. Na tej podstawie poniżej przedstawione zostały różne propozycje wirtualnych wycieczek po wnętrzach.

 

Zwiedzanie muzeów

Dla miłośników wystaw muzealnych wiele muzeów udostępnia swoje ekspozycje w postaci wirtualnego spaceru. Takie opcje oferuje znaczna większość popularnych muzeów. Zatem śmiało możemy wybrać się do Muzeum Powstania Warszawskiego, do Zamku w Malborku czy w Krakowie. Na wirtualny spacer zapraszają również Auschwitz-Birkenau, Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Kopalnia soli w Wieliczce. Czy warto skorzystać z tych opcji? Oczywiście, że tak. Zwłaszcza jeśli odległość i koszty dojazdu do interesującego nas miejsca znacznie przekraczają nasze możliwości.

 

Wirtualny spacer po nietypowym miejscu

Ciekawą propozycją może pochwalić się PKP Intercity, które uruchomiło na swojej stronie internetowej wirtualne wycieczki po pociągach. Osoby zainteresowane mogą zwiedzać na razie dwa składy: Dart i Flirt, który kursuje na trasie Kraków-Szczecin. Spacer po wirtualnych wagonach odbywa się swobodnie dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości zdjęć panoramicznych. Zwiedzający mają możliwość obejrzenia m.in. kabiny maszynisty i sprawdzenia rozkładu miejsc w pociągu. Jest to dość nietypowa opcja, aczkolwiek bardzo oryginalna i pomocna, która na pewno zachęci wielu podróżujących do skorzystania z oferty PKP Intercity.

 

Zwiedzanie sklepu

Zakupy robione przez internet nikogo już nie dziwią, ale spacer między regałami wirtualnego sklepu wciąż wywołuje miłe zaskoczenie. Klienci mają możliwość zapoznania się z asortymentem sklepu, mogą swobodnie się poruszać i oglądać interesujące ich produkty. Jest to doskonała propozycja umożliwiająca potencjalnym klientom zapoznanie się z fizyczną przestrzenią sklepu. Dzięki niej można sprawdzić, czy sklep wyposażony jest w asortyment, który ich interesuje. Wirtualne spacery po sklepach obecnie stanowią najlepszą formę reklamy.

 

Sposób na reklamę dla swojej firmy

Wielu przedsiębiorców oferuje internautom możliwość zajrzenia do wnętrza swojej firmy za pomocą wirtualnych spacerów. Z tej opcji korzystają najczęściej restauracje, hotele oraz hale sportowe, dając klientom możliwość zapoznania się z ofertą we własnych czterech kątach. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wirtualne spacery, które umieszczają na swoich stronach internetowych. Zwiększa to nie tylko ich popularność w sieci. Umożliwia także zapoznanie się z ofertą obecnym, jak i potencjalnym klientom nie tylko z kraju, ale i całego świata.

 

Gdzie znajdziemy usługę?

 

Rynek, podążając za potrzebami konsumentów, szybko zapełnia się coraz większą ilością przedsiębiorstw oferujących tworzenie wizualizacji wnętrz w 3D. Ciekawą ofertę w realizowaniu wirtualnych spacerów posiada ProModel3D Zaufanie klientów oraz niepowtarzalne projekty od najmniejszych do nawet najbardziej zaawansowanych przestrzeni to największy priorytet, którym kieruje się firma. Oferta obejmuje kompleksowe usługi od skanowania po dostarczenie projektu w ciągu 24h od momentu przyjęcia zlecenia. Każde działanie oparte jest na wieloletnim doświadczeniu, innowacyjnych rozwiązaniach oraz wysokiej jakości sprzętach.

Wirtualne wycieczki po wnętrzach stanowią świetną i tanią opcję zwiedzania obiektów niemalże na całym świecie. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, których nie stać na podróżowanie. Wadą wycieczek 3D jednak jest to, że pokazują jedynie wirtualny obraz, którego oglądający nie może dotknąć ani poczuć. Wchodząc do pomieszczenia, nie jest w stanie poczuć panującej tam aury ani spotkać się z ludźmi. Mimo to ukazuje nam realistyczny obraz wnętrza, którym jesteśmy zainteresowani.

Jak to działa?

 

Zwiedzanie obiektów w wirtualnym świecie jest bardzo proste. Dzięki specjalnej aplikacji, która kompatybilnie działa w połączeniu z urządzeniami mobilnymi i niektórymi przeglądarkami internetowymi, możemy zwiedzać to, co nas interesuje w każdym miejscu. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy poza nim - wszędzie. W fotelu przy komputerze, w parku na tablecie czy też podróżując ze smartfonem. To naprawdę proste. Warto dodać, że można przechadzać się po wnętrzach dzięki wirtualnej rzeczywistości na goglach VR.

Korzystanie z wirtualnych spacerów oprócz tego, że jest dużym ułatwieniem w dzisiejszym świecie, stanowi doskonałą formę rozrywki. Tak innowacyjne technologie nie tylko służą pomocą w podejmowaniu decyzji. To doskonała forma rozrywki, a możliwość eksplorowania ulubionych zakątków za pośrednictwem komputera czy telefonu jest niesamowitym przeżyciem, gwarantującym mnóstwo wrażeń i emocji.