Włosy, cera i paznokcie - jak poprawić ich kondycję?

Włosy, cera i paznokcie - jak poprawić ich kondycję?

Aby poprawić stan swoich włosów, cery i paznokci, wystarczy zastosować się do kilku praktycznych porad, o których mowa poniżej.

Zdrowe paznokcie

Jest rzeczą wiadomą, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety zwracają szczególną uwagę na dłonie u osób płci przeciwnej. Jest to bardzo ważne kryterium oceny, niezależnie od tego, co na ten temat świadomie sądzimy. Kobiety o dłoniach zadbanych cieszą się większym powodzeniem u mężczyzn (najprawdopodobniej dlatego, że dbanie o tę właśnie część ciała idzie w parze z dbałością o całą swoją aparycję). Zadbane kobiece dłonie są nie tylko dobrze nawilżone, ale mają również zdrowe paznokcie, które nie łamią się i ładnie wyglądają.

Aby zachować paznokcie w należytym stanie, włącz do swojego codziennego menu takie produkty spożywcze, które zawierają wapń, magnez, żelazo, cynk, potas, kwas foliowy oraz witaminy z grupy B. Składniki te mają wydatny wpływ na nasze zdrowie i to właśnie ich niedobór w organizmie jest najczęstszą przyczyną problemów z paznokciami. Spożywaj więc produkty mleczne, jajka, drożdże, kasze różnego rodzaju, warzywa strączkowe i zielonoliściaste, marchewkę, suszone owoce, buraki, pietruszkę, wątróbkę, migdały, czekoladę oraz orzechy włoskie. Dobrym rozwiązaniem może być również stosowanie specjalnych odżywek do paznokci.

 

Piękne włosy

Aby móc cieszyć się pięknymi i gęstymi włosami, warto wyrobić sobie właściwe nawyki żywieniowe. Przede wszystkim wybieraj produkty bogate w kwasy omega 3, np. ryby morskie, oleje roślinne czy orzechy włoskie. Wzmacniają one włosy i działają pozytywnie na skórę głowy. Stosuj kosmetyki, które mają dobroczynny wpływ na cebulki włosów. Poza tym warto regularnie robić peeling skóry głowy, który pobudza krążenie, pozwala skórze oddychać, a co za tym idzie – ma korzystny wpływ na zdrowie włosów. Po myciu spłukuj głowę chłodną wodą, aby nadać fryzurze pożądany blask.

 

Pielęgnacja twarzy

Jeśli stan Twojej cery się pogorszył, a na twarzy coraz częściej zaczynają pojawiać się niedoskonałości – pij dużo wody. To bardzo istotny element każdej diety. Woda wypłukuje z organizmu szkodliwe toksyny i nadaje skórze zdrowy wygląd. Myj też regularnie twarz, co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Wiele kobiet kładzie się spać z niezmytym makijażem na twarzy, co jest dużym błędem, ponieważ zatkane pory uniemożliwiają skórze oddychanie i przyczyniają się do powstawania wyprysków. Dobrym sposobem na uniknięcie zaczerwienień i innych niedoskonałości jest zaczesywanie włosów w taki sposób, aby nie zakrywały twarzy. Dlaczego to takie ważne? Warto bowiem pamiętać, że już po kilku godzinach od mycia włosy się przetłuszczają, padają również pastwą kurzu i łupieżu. Jedno, drugie jak i trzecie nie może mieć pozytywnego wpływu na cerę, dlatego warto zadbać o to, aby jak najrzadziej stykała się ona z włosami.

 

Przedstawione powyżej sposoby na poprawę kondycji paznokci, włosów i cery powinny pomóc Ci w pozbyciu się różnego rodzaju niedoskonałości i osiągnięciu optymalnego rezultatu. Aby zwiększyć skuteczność swoich zabiegów, możesz je wesprzeć domowymi sposobami, o których przeczytasz tutaj.