Znamy tani sposób na podróże do Niemiec

Marzy Ci się rodzinny urlop czy weekendowy relaks ? Jak zorganizować transport ? Jak uszczuplić bagaż? Zastanawiasz się, jak wyjechać z rodziną i nie roztrwonić majątku? Przeczytaj koniecznie i ciesz się zasłużonym odpoczynkiem.

Zagraniczny wyjazd to nie tylko okazja do poznania innych krajów, miast, kultur. Poprzedza go cała gama przygotowań, wśród których na pierwszy plan wysuwa się najczęściej konieczność zorganizowania przejazdu. Niekiedy można iść na łatwiznę – wybrać jazdę pociągiem lub przelot samolotem; innym razem w grę wchodzi tylko podróż własnym autem. Coraz częściej jednak turyści decydują się na skorzystanie z usług zewnętrznych przewoźników, którzy oferują przewóz osób busami, niekiedy również w systemie „od drzwi do drzwi”.

 

Oferta dla każdego

Taka opcja przejazdu jest atrakcyjna z kilku powodów, przede wszystkim przez wzgląd na wygodę. Turysta jest zabierany sprzed drzwi własnego mieszkania i dowożony bezpośrednio na miejsce przeznaczenia. Taki system funkcjonuje głównie w północnych rejonach Polski, gdzie sieć transportowa do Niemiec jest bardzo rozbudowana i konkurencyjna. Także pod względem finansowym jest to opcja niezwykle opłacalna i atrakcyjna w porównaniu z innymi formami przejazdu. Dzięki temu podróż do Niemiec nie musi być już najmniej przyjemną częścią każdych wakacji, urlopu czy nawet krótkiego wypadu, ale staje się komfortowym i wygodnym sposobem dojazdu na miejsce. Jak wskazują statystyki, busy do Niemiec wybierane są najczęściej przez osoby starsze, dla których bezpieczna i wygodna podróż jest podstawą dobrego samopoczucia. Warto jednak wiedzieć, że korzystają z niej również rodziny z dziećmi, szukające komfortowej alternatywy dla własnego samochodu lub ciasnej przestrzeni samolotu. Pasażerami takich busów są też osoby, które na podróż decydują się w ostatniej chwili i często nie mają możliwości, aby zabukować bilet na samolot lub znaleźć wolne miejsce w międzynarodowym pociągu.

 

Cenowy raj

Ogromną zaletą przejazdów busami jest także częstotliwość takich kursów. Zwiększona liczba przejazdów w wakacje pozwala turystom wybrać najbardziej odpowiednią porę wyjazdu oraz powrotu. Wśród plusów podróży prywatnymi busami wymienia się wspomniany wcześniej komfort jazdy oraz konkurencyjność cenową. Tę ostatnią najlepiej widać w szczytowym okresie sezonu, gdy bilety pociągowe i lotnicze gwałtownie drożeją, natomiast koszt transportu busem pozostaje bez zmian. Mało tego, często można też trafić na ciekawe promocje i rabaty, dzięki którym cena biletu jeszcze bardziej maleje. Należy jedynie uważać na ilość zabieranego ze sobą bagażu; w mniejszych busach obowiązuje często rygorystyczny zakaz przewożenia większych pakunków, są to jednak przypadki odosobnione i rzadko spotykane.

 

Jeśli szukasz taniego i alternatywnego sposobu podróży do Niemiec, koniecznie zajrzyj na stronę Beata Bus i sprawdź znajdujące się tam oferty.